11 vjeçari nga Tearca që pritet të jetë ndër futbollistët më të mirë në Maqedoni (FOTO)

73

Quhet Albion Musliu dhe është lojtar i K.F Shkëndija gjenerata e vitit 2007.
Albioni është i njohur kudo, jo vetëm në Tearcë dhe me talentin e tij që ka si sulmues dhe llogaritet si e ardhmja e futbollit shqiptarë në Maqedoni.


Gjatë vitit të kaluar ka shënuar më shumë se 30 gola dhe pozita që luan është sulmues edhe pse në ndonjë ndeshje mund të shihet edhe në rolin e mesfushorit.
Hapat e parë në futboll Albioni i ka nisur në Shkëdijë dhe dëshira e tij është që të vazhdojë të luaj në Shkëndije dhe kur të bëhet pjesë e ekipit të parë të jap maksimumin që ekipi KUQ E ZI në të ardhmen të shënoj rezultate sa më pozitive në arenën ndërkombëtare. /tetova1/

Loading...